Landbou Veilings bied 'n geleentheid aan boere én veilingskliënte om veilings te bemark en te soek na inligting oor omliggende veilings.
Veilingsnuus
Suksesvolle veiling vir Leeuwbult Bonsmara
Izak Cronjé van Leeuwbult Bonsmara se onlangse produksieveiling was ‘n groot sukses en Izak skryf dit deels toe aan Landbouweekblad se hulp om kopers by sy veiling te kry.
‘Mik eerder vir bekostigbare bulle’
Kobus Poggenpoel, wat die Poggenpoel Molopo Bonsmara-stoetery tussen Mareetsane en Stella saam met sy seuns besit, het na afloop van hul produksieveiling op Stella gesê ondanks die paar hoë pryse vir stoetdiere op die veiling was daar iets vir almal.
Puik prys vir Meatmaster
Puik pryse is op die Kalahari-Karoo Meatmaster-veiling by die Rubicon-veilingslokaal op Koster behaal.
Aanlyn likwidasieveiling
Vrugteverwerkingstoerusting en plaasimplemente. BARNARD DRIED FRUIT (EDMS.) BPK. (IN LIKWID.) MRN: T592/2023. R62, Barrydale, en Nelspruit. Kontak: Casper (Wes-Kaap), 082 459 8877; Jan (Mpumalanga) 082 308 6537.
Valentia-plaas te koop
Die Valentia-plaas, geleë op die oewer van die Bergrivier in die Wes-Kaap, strek oor 26,33 hektaar en bied sy potensiële nuwe eienaars 'n lewe in die natuur, sonder om op enige moderne luukshede in te boet. Dit is omring deur panoramiese berguitsigte, en elke venster word gevolglik 'n kunswerk, wat die landskap nooi om 'n gas in die huis te word.
Vir meer inligting: https://valdevieproperties.co.za/properties/house/paarl/the-valentia-farm-on-val-de-vie-estate-2/?fbclid=IwAR3kVRE_oIx0qsswKj9hfOGnR3gpssIjqvcAJ8cwDhfUe0WWgz65kfawDik
Bates te koop
Van's Auctions bied op 24-25 April 2024 die East Wick-stoetery op veiling aan. Dit sluit in die plaas, die bates sovel as die Nguni-kudde. Die veiling is aanlyn.
Kontak Rumandi Clack vir meer inligting by rumandi@vansauctions.co.za